+421 911 642 601   |   pepax @ pepax.sk   |   Pon - Pia: 09:00 - 17.00

Agilná firma

Agilná firma - agilné tímy - agilné metódy

Čo ak by som Vám povedal že vaši zamestnanci sa dokážu sami motivovať? Alebo že termíny ktoré dáte svojim zákazníkom budú vždy akceptované? A čo ak by som vám povedal že firma dokáže generovať rovnaký príjem za oveľa menší čas, menej nákladov a v oveľa väčšej firemnej pohode?

Áno - ak chcete byť na špičke vo svojom odbore a hlavne niekoľko krokov pred konkurenciou pripravte sa na revolúciu. Môžete očakávať že sa zmení fungovanie vašej firmy, kultúra na pracovisku a prístup k zákazníkom. Ale stojí to za to.

Už viac nemusíte nutne vyrábať na sklad, nemusíte programovať funkcionalitu ktorá sa nebude až tak používať, alebo si nemusíte vymýšľať nové služby a následne sa ich snažiť predať. Ak žijete agilne, vyrábate priamo na objednávky, programujete to čo skutočne klient potrebuje a služby vytvárate podľa požiadaviek trhu.
Dalo by sa povedať že neefektívnu prácu minimalizujete.

Dnes, keď si objednáme nové auto ide požiadavka na jeho výrobu, na výrobu jeho najmenšej súčiastky, až v momente definitívnej objednávky a zaplatení zálohy. Už si ani nevieme predstaviť že by to mohlo byť inak, ale sme spokojní, pretože vieme že dostaneme presne to čo požadujeme a v najkratšom reálne možnom čase.

Touto cestou sa nevybrali iba firmy ktoré produkujú výrobky ale aj softwarové firmy alebo firmy so službami. Väčšina startupov už vzniká vo svojej podstate ako agilná. A len vďaka agilite prežijú a stanú sa z nich úspešné celosvetovo známe spoločnosti.

Že ste vznikli a že fungujete už nejaký ten rok? To vôbec nie je prekážkou na to aby ste aplikovali na svoje prostredie postupy, ktoré vás posunú výrazne vpred a ešte za menšie prevádzkové náklady. Ani veľkosť firmy nie je rozhodujúca, agilne myslia mikro tímy rovnako ako aj veľké firmy typu google.

Čo teda získate:

  • pracovníci sa sami motivujú, sú spokojní s prácou aj so zamestnávateľom
  • tímy sú omnoho silnejšie, reagujú na požiadavky rýchlejšie a výstupy majú kvalitnejšie
  • práca je organizovaná mnohonásobne efektívnejšie ako v minulosti
  • manažment sa konečne môže viac venovať odborným veciam
  • zákazníci sú spokojnejší, vítajú transparentnejšiu komunikáciu, vedia čo môžu očakávať a že to aj na čas dostanú
  • firma sa flexibilne prispôsobuje požiadavkám trhu
  • ... a ešte mnohé a mnohé ďalšie výhody

Ako začať?
Za ukážku nič nedáte. Radi prídeme ku vám (CZ/SK) a odprezentujeme vám všetky podstatné fakty: čo konkrétne vám agilný prístup prinesie, čo ušetríte, čo už v živote nemusíte zažiť, ako premeniť získaný voľný čas na rast ....

Ako dlho trvá zmena?
Zaleží to prípad od prípadu. Po prezentácii a spoznaní základov vám pripravíme analýzu, výstupom ktorej je časový plán a zoznam potrebných akcií, ktoré je potrebné absolvovať. Rozsah a trvanie analýzy a aj procesov zmien je agilný. Ozaj aj my pracujeme agilne a máme to radi a radi vám na prezentácii prezradíme ako dlho denne pracujeme :-)) - budete prekvapení.

Zaujali sme vás? Čo ďalej?
Ako som spomenul, aj my pracujeme agilne, nesedíme a nečakáme. Pravdepodobne sme u iného zákazníka (alebo niekde na výlete).
Napíšte nám (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) ak máte záujem o nezáväznú prezentáciu a my sa s vami obratom spojíme a dohodneme na termíne.

Už sa na Vás tešíme

Vedenie hodnotiacich rozhovorov so zamestnancami